Česky Polski

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Pro turisty > Občanská vybavenost

Občanská vybavenost

Školství

www.skola-chotebuz.cz

Název školy:

Základní škola a Mateřská škola Chotěbuz, příspěvková organizace

IČ:

71000984

Adresa:

K Rybníkům 268, 735 61 Chotěbuz

Ředitelka:

Mgr. Martina Dziadková

Vedoucí učitelka MŠ:

Eva Hajduková

Kapacita mateřské školy:

28 dětí

Kapacita základní školy:

40 žáků

Kapacita družiny:

20 žáků

Zapsána:

Krajský soud v Ostravě, spisová značka Pr 493

Právní forma:

Příspěvková organizace

Telefonní spojení:

+420 558 733 004, +420 558 733 028

Název zřizovatele:

Obec Chotěbuz, Chotěbuzská 250, 735 61 Chotěbuz

Kultura

Kulturní dění v obci se v převážné většině odehrává v místním kulturním domě. Tento kulturní dům, postavený v roce 1977, byl v nedávné době převeden do vlastnictví obce. Kulturní dům slouží pro pořádání plesů jednotlivých zájmových spolků, svateb, oslav, schůzí a kulturních událostí, ale taky sportovních turnajů a soutěží.

Česká pošta

Nachází se v budově obecního úřadu na adrese Chotěbuzská 250.

Telefon: +420 558 733 018.

Otevírací doba:
Pondělí - Pátek: 13:00 - 16:00

Sport a rekreace

Jako nejvýznamnější zónu sportovního vyžití můžeme označit hřiště a budovu SKS (sportovně kulturní středisko) - obojí v majetku obce. Jak kulturní dům, tak hřiště ve velké míře využívá místní složka tělovýchovné jednoty TJ Sokol Chotěbuz, ale lze jej objednat k soukromým sportovním nebo kulturním aktivitám.

V obci jsou každoročně pořádána sportovní utkání, pro ilustraci můžeme uvést cyklistický závod „Chotěbuzský kopec“, fotbalový turnaj „O pohár Obce Chotěbuz“, turnaj v šipkách, turnaj ve stolním tenise, soutěž o „Zlatou kosu“ a jiné.

U budovy OÚ máme postavené nové dětské hřiště s herními prvky, které hodláme do budoucna ještě rozšířit o workoutové prvky.

Obcí prochází cyklostezka 6100 (Dolní Těrlicko – Albrechtice) a 10 (Český Těšín – Karviná – Bohumín)

Všichni milovníci koní a zájemci o jezdecký sport najdou vyžití ve Stáji U Luka. K dispozici jsou dvě venkovní kolbiště – pískové a pískové s geotextilií o velikosti 4000 m2, halu o rozměrech 70 x 24 m, včetně skokového materiálu. Součástí haly je rovněž „kavárna“. Vyjížďky do okolí jsou příjemným zpestřením pro každého. Pokud má někdo chuť může si vychutnat krásnou přírodu v okolí při jízdě kočárem nebo v zimě v našich krásných saních.

Historické stavby

Budova zámečku a přítomnost slovanského hradiska představuje značný rekreační a turistický potenciál. Tento potenciál však není v současné době adekvátním způsobem využit. Chybí také rozvinutější turistická infrastruktura, v obci se dnes nachází 2 pensiony nabízející ubytovací kapacity a 4 zařízení restauračního typu.

Okolí

Z širšího pohledu obec nabízí také turistické vyžití v nedalekých Moravskoslezských Beskydách (cca 15 km). Turistické vyžití skýtá také nedaleká vodní nádrž Těrlicko (vzdálená cca 10 km) a vodní nádrž Žermanice (cca 15 km).

Církevní stavby

Obec nabízí duchovní zázemí věřícím katolické i evangelické víry. V části Zpupná Lhota se nachází evangelická kaple a katolický kostel, v části Chotěbuz se nachází evangelická kaple. Ve všech případech navazují hřbitovy.

Obchod a služby

V centrální částí se nachází malé potraviny umístěné v budově obecního úřadu.

Spolky, zájmové sdružení

Vesnický styl života dodnes podporuje družnější vztahy mezi obyvateli. V obci působí šest spolků - TJ Sokol Chotěbuz, Sbor dobrovolných hasičů Zpupná Lhota, Sbor dobrovolných hasičů Chotěbuz, PZKO Zpupná Lhota-Podobora, PZKO Chotěbuz a Česká myslivecká jednota.