Česky Polski

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Obecní úřad > Aktuality > Souvislá oprava ul. Chotěbuzské (III/4686)

Souvislá oprava ul. Chotěbuzské (III/4686)Správa silnic Moravskoslezského kraje bude realizovat opravu ul. Chotěbuzské. Pro menší omezení občanů je oprava rozdělená do 2 etap. Přesto nás nemine kompletní uzávěra a zákaz vjezdu do opravovaných úseků. Smluvní lhůta výstavby je 90 kalendářních dnů a uzavírka byla po pečlivém naplánování maximálně zkrácena na cca 3 týdny.

Harmonogram a omezení

1. Etapa: OÚ – stará škola

https://mapy.cz/s/bohudokogu

etapa 1 (ou-stará škola)

Realizace 25.7.2022 0:00h – 4.8.2022 23:59h
Zákaz vjezdu nákladním automobilům 25.7. – 4.8.
Zákaz vjezdu osobním automobilům a chodcům/cyklistům 26.7. – 30.7.

 

2. Etapa: OÚ – hřbitovy

https://mapy.cz/s/huradazeko

etapa 2 (ou-hřbitovy)

Realizace 5.8.2022 0:00h – 17.8.2022 23:59h
Zákaz vjezdu nákladním automobilům 5.8. – 17.8.
Zákaz vjezdu osobním automobilům a chodcům/cyklistům 8.8. – 14.8.

 

Dodatečné informace:

Technologie opravy: Frézování 60mm, (Lokálně Frézování 50 mm a ACP16+ 50 mm), celoplošně ACL16+50 mm, ACO 8+ 30 mm. Součástí je i vyspravení stávajících autobusových zálivů. Odstranění vad podkladu a odolnější povrchová úprava přispěje k bezpečnosti a plynulosti dopravy.
Po vyfrézování původního povrchu proběhne nástřik spojovacího postřiku. Jedná se o černou, asfaltovou, lepivou emulzi. Při jízdě autem nebo na kole po čerstvé emulzi může dojít k polepení vozidla nebo oblečení.
Komunikaci s čerstvě loženým asfaltem nepřecházejte ani nepřejíždějte. Asfalt má při pokládce 180 °C a díky jeho hustotě chladne velmi pomalu.
Po opravě komunikace v centru (OU-hřbitovy) dojde z důvodu zesílení vrstvy asfaltu k navýšení o 2 cm a v úseku OU – stará škola o navýšení o 5 cm.

 

Auta a přístup k nemovitostem:

Občany, kteří se díky uzávěrám nedostanou ke svým nemovitostem prosím, aby si vozidla přeparkovali do neopravovaných míst (ke staré škole, Údolní, K Rybníkům, Zemědělská atp., příp. ul. Chotěbuzská (mimo opravované části a tak aby vozidla nebránily v průjezdu technice !). Prosím tyto občany, aby na dobu plné uzávěry strpěli, že k nemovitosti nedostanou vozidlem a půjdou pěšky. Tento diskomfort nikoho netěší, komunikaci je však třeba opravit, po opravě jsme volali dlouho a šířkové poměry Chotěbuzské neumožňují souběžný pohyb techniky a vozidel.

 

Autobusy:

Po celou dobu výstavby 25.7. – 17.8. (včetně) bude probíhat náhradní autobusové doprava ve stejných časech jako dosud, ale budou obsluhovány pouze zastávky Hájenka a Náves a autobus bude pokračovat přes Vyrubanou na ul. Ostravská a směr Český Těšín.
Zastávka Český Těšín, Na Mojském ve směru od Chotěbuze bude nahrazena zastávkou MHD Český Těšín, Domov pro seniory. Zastávka Český Těšín, Na Mojském ve směru Chotěbuz bude přemístěna na zastávku Český Těšín, ul. Ostravská nemocnice. Zastávky Český Těšín-Perex, Chotěbuz-Zpupná Lhota pod Skalkou, Zpupná Lhota U mlýnky, Zpupná Lhota Samoobsluha, Zpupná Lhota – mateřská škola, Chotěbuz - U Glace a Chotěbuz škola nebudou obsluhovány.

 

IZS:

Zástupci IZS budou v kontaktu se stavbou, aby aktuálně znali nejlepší přístupové cesty k potřebným nemovitostem.

 

Svoz odpadu:

Svoz odpadu bude probíhat dle předepsaného harmonogramu. Nemovitosti, které nebudou z důvodu uzávěry přístupné si mohou na OÚ zdarma vyzvednout černé/barevné pytle a svůj odpad vystaví v řádném termínu po ukončení opravy.

 

Tisková zpráva Správy silnic MSK

https://www.ssmsk.cz/index.php/aktuaul/uvodni-strana/8-aktuality/1973-souvisla-oprava-povrchu-silnice-iii-4686-chotebuz-stanislavice-1-etapa-2

 

praskliny na komunikaci