Česky Polski

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Obecní úřad > Aktuality > Mám zájem o kompostér

Mám zájem o kompostérDatum konání:
20.12.2023

Do 350 domácností naší obce zapůjčíme na dobu 5 let kompostér o objemu 1 m3, a to zcela zdarma. Poté Vám bude kompostér převeden do vlastnictví.

V rámci této akce chceme podpořit kompostování kuchyňského bioodpadu i kompostování bia ze zahrádky. Ze studií vyplývá, že v našich černých popelnicích na komunální odpad je zhruba 30% bioodpadu, který je těžký a objemný. Podporou kompostování snížíme hmotnost komunálního odpadu, budeme se chovat ekologicky a obec by měla ušetřit na poplatcích za skládky.

Naší obci se podařilo získat dotaci na „Podporu domácího kompostování - obec Chotěbuz“, projekt je spolufinancován Evropskou unií. Cílem projektu je předcházení vzniku odpadů v Moravskoslezském kraji.

Vybraný dodavatel nám dodá kompostéry značky JRK PREMIUM 1050. 
Občané, kteří mají zájem o bezúplatné zapůjčení tohoto kompostéru, ať se zaregistrují ve formuláři níže. 

K dispozici je 350 ks. Registrace bude spuštěná 20.12.2023 od 12 hodin.

Bližší informace o kompostéru

Formulář pro vyplnění žádosti

kompostér