CHOTĚBUZ

OFICIÁLNÍ STRÁNKY OBCE

CHOTĚBUZ

OFICIÁLNÍ STRÁNKY OBCE

CHOTĚBUZ

OFICIÁLNÍ STRÁNKY OBCE

CHOTĚBUZ

OFICIÁLNÍ STRÁNKY OBCE

CHOTĚBUZ

OFICIÁLNÍ STRÁNKY OBCE

CHOTĚBUZ

OFICIÁLNÍ STRÁNKY OBCE

Fotografie 360°
foto360

Úřední hodiny

PO 8-12, 13-17

 ST 8-12, 13-17

 

Obec Chotěbuz

Chotěbuzská 250

735 61  Chotěbuz

tel.: 558 733 131

ID: iq6azbh

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

regioforumeuroregion
 
logo kraje

Kotle na pevná paliva

Topná sezóna skončila, je nejlepší čas na provedení nutné údržby či opravy na spotřebičích paliv i jejich spalinových cestách. Není to nic nezvyklého, že během léta se připravuje kotel a komín na další topnou sezónu a připravují se zásoby paliva.

V případě, že stále využíváte k vytápění teplovodní kotel na pevná paliva 1. nebo 2. emisní třídy, je nejvyšší čas řešit jeho výměnu, neboť od září 2022 již nebude jeho provozování povoleno.

Zájemci o kotlíkové dotace, pokud si v druhé výzvě včas nepožádali, mají v současné době již velmi malou šanci získat finanční podporu. Jde totiž o to, že alokovaná částka na tuto výzvu již byla doručenými žádostmi vyčerpána, k dnešnímu dni se již jen přijímají žádosti (do počtu 10 tis.) do zásobníku, ze kterého budou uspokojeni zájemci jen v případě, kdyby nečerpal přiznanou částku jiný zájemce, dříve registrovaný v rámci druhé výzvy.

Nicméně, v této oblasti je třeba aktivně sledovat webové stránky https://lokalni-topeniste.msk.cz/, zda není vyhlášena další výzva. Je však třeba si uvědomit, že pokud bude (třetí výzva), bude pravděpodobně poslední, tudíž je nutné reagovat rychle.

Na závěr ještě připomínám, že se blíží další termín kontroly technického stavu a provozu kotle na pevná paliva o tepelném příkonu 10 – 300 kW, který je součástí systému teplovodního vytápění (viz § 17 odst. 1 písm. h) zákona č. 201/2012 Sb., o ochraně ovzduší, v platném znění) – první kontrola měla být nejpozději do 31.12.2016 a následující pak po dvou letech.

V případě nejasností kontaktujte oddělení životního prostředí MěÚ Český Těšín – tel. č. 553 035 621.

fotoOČKOVÁNÍ PSŮ A KOČEK

Chovatel je dle § 4 odst. 1 písm. f) č. 166/1999 Sb., (veterinární zákon) povinen zajistit, aby byli psi a některá další zvířata držená v zajetí, ve stáří od 3 do 6 měsíců platně očkování proti vzteklině a poté během doby účinnosti předchozí použité očkovací látky přeočkováni.

 

DOSTAVTE SE PROTO

ve čtvrtek 24. května 2018

NA TATO MÍSTA :

16:00 – 16:20   Chotěbuz u zámku naproti potravin BACI

16:25 – 16:45   Hřiště u kulturního domu Chotěbuz

16:55 – 17:10   Podobora – u starého mlýna

POPLATEK za očkování činí 150,- Kč.

Upozorňujeme chovatelé, že očkování proti vzteklině je povinné !

Chovatelé jsou povinni předložit u psů známku a očkovací průkaz a zajistit dospělou osobu k patřičné fixaci zvířete s použitím náhubku.

Chovatel je povinen uchovávat doklad o očkování po dobu platnosti očkovaní a na požádání jej předložit úřednímu veterinárnímu lékaři.

Výluka v provozu vlakové zastávky Chotěbuz Podobora

od 21. 4. do 25. 10. 2018

Vážení cestující,
v době od 21. dubna 2018 00:01 hodin do 15. října 2018 23:59 hodin dojde k rekonstrukci zastávky Chotěbuz.

Po dobu rekonstrukce bude zastávka zcela uzavřena a všechny osobní a spěšné vlaky dopravce České dráhy, a.s., pouze projíždět. Z tohoto důvodu bude zavedena kyvadlová náhradní autobusová doprava dle Výlukového jízdního řádu mezi stanicemi Český Těšín – Chotěbuz –Louky nad Olší a zpět.

Zastávky Náhradní autobusové dopravy (NAD): Český Těšín – na parkovišti za supermarketem BillaChotěbuz – aut. zast. „Chotěbuz, žel. st.“
Louky nad Olší – před nádražní budovou

Autobus NAD a vlaky v obou směrech na sebe nečekají !

Nástup cestujících do autobusů náhradní dopravy umožněn pouze předními dveřmi a cestující budou odbaveni u řidiče NAD jízdním dokladem dle zvláštního ceníku 2G ND tarifu TR 10. Veškeré již zakoupení jízdní doklady budou uznávány.

Cestující ze/do zastávky Chotěbuz ve směru Albrechtice u Českého Těšína, Havířov, Ostrava- Kunčice a dále musí vždy využít náhradní dopravu do Českého Těšína a dále ve směru pokračovat vlakem.
Cestující při jízdě odklonem nedoplácí rozdíl jízdného.

Přeprava cestujících na invalidním vozíku a jízdních kol nebude garantována.
Přeprava kočárků (vždy pouze 1 kus) a nadměrných zavazadel bude možná pouze do vyčerpání kapacity autobusu.
Přepravu skupin (organizované školní a turistické akce) je nutno nahlásit předem, a to minimálně 72 hodin před plánovaným odjezdem.

Bližší informace na Zákaznické lince ČD:
Telefon: +420 221 111 122 E-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

 

výlukový jízdní řád autobusu

info na stránkách ČD

Úřední deska